Ara Güler Beyoğlu'nun Yaşayan Efsanesi

Doksan yaşına giren Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler’e sürpriz doğum günü kutlaması yapan Başkan Demircan, "Ara Güler Beyoğlu'nun yaşayan efsanesi. Bugün 90'ıncı yaşını kutladık, iyi ki doğdun iyi ki varsın demek için geldik.” dedi.

Ara Güler Beyoğlu'nun Yaşayan Efsanesi
Bu içerik 132 kez okundu.

Ünlü Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler 90 Yaşına girdi.  Beyoğlu'nda bir kafe'de oturan Ara Güler'e Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan sürpriz bir doğum günü hazırladı. Ara Güler'i ziyaret ederek sohbet eden Başkan Demircan üstünde Ara Güler'in fotoğrafının bulunduğu pastayla sürpriz yaptı.  Sürpriz doğum günü karşısında duygulanan Ara Güler mumlara üfledikten sonra pastayı kesti.

FOTOĞRAFÇILIK GÜZELDİR, DENİZE BAKIN MAVİYİ BULUN

Ara Güler "Yaşımı söylemem ayıp olur" diyerek espri yaptıktan sonra "Yaş 90 oldu. Etrafıma baktım bir makine var elime tutturdular. Ne işe yarıyor dedim fotoğraf çekiyor dediler. Sonra fotoğrafçı oldum. Altmış yıllık fotoğrafçıyım. Fotoğrafçılık güzeldir. Denize bakın maviyi bulun.”dedi.

Gündeme ilişkin açıklamalarda da bulunan Ara Güler, “Ben Recep Tayyip Erdoğan'ı severim tutarım kendisini. Biz artık yerli olanı bizim olanı istiyoruz. Bizden çıkmış olanı istiyoruz. Belçika, Hollanda yok bilmem ne biz Osmanlıyız biz 1200 yıldır varız. Diğer konuştuğumuz memleketler daha 200 yıllık. Artık bizim olanı istiyoruz." diye konuştu.

ARA GÜLER'İN VARLIĞINDAN GURUR DUYUYORUZ

Ahmet Misbah Demircan "Ara Güler Beyoğlu'nun yaşayan efsanesi, Ara Güler'in varlığından gurur duyuyoruz, iftihar ediyoruz. Bugün 90'ıncı yaşını kutladık, iyi ki doğdun iyi ki varsın demek için geldik. Türkiye’yi dünyada anlatan bir böyle bir varlığa sahip olmanın gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.