Beyoğlu’nda sanatla ilgili tüm çalışmaları destekliyoruz

“Tasarım Tomtom Sokakta" festivalinin açılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Türkiye özgün tasarımlar ve üretimlerle çalışmalarıyla ses getiriyor. İşte Tomtom Sokak’ta yapılan bu organizasyonun temelinde yaratıcılık, inovasyon ve yeni işler ortaya koyma var.” dedi.

Beyoğlu’nda sanatla ilgili tüm çalışmaları destekliyoruz
Bu içerik 233 kez okundu.

Beyoğlu Belediyesinin destekleriyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Tasarım Tomtom Sokakta" festivali başladı. Yüz yıllardır farklı kültürleri bir arada barındıran Beyoğlu’nun en özel bölgelerinden biri olan Tomtom Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinliğin açılışına; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tomtom Design Management İcra Kurulu üyelerinden Hakan Kodal, Bahar Korçan, Serra Arıkök ve Ayşegül Temel’in yanı sıra çok sayıda tasarımcı ile sanatsever katıldı. Etkinliğin açılış kurdelesini kesen Başkan Demircan daha sonra atölyeleri gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

BEYOĞLU’NDA SANATLA İLGİLİ TÜM ÇALIŞMALARA DESTEK VERİYORUZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu'nda sanatın farklı disiplinleriyle ilgili çalışmalara destek verdiklerini belirterek “Türkiye özgün tasarımlar ve üretimlerle çalışmalarıyla ses getiriyor. İşte Tomtom Sokak’ta yapılan bu organizasyonun temelinde yaratıcılık, inovasyon ve yeni işler ortaya koyma var. Türkiye’nin ihtiyacı bu... Hayatın her alanında yeniliğin peşinden koşmak ve yaratıcılığı geliştirmeye gayret etmeli. İddialı olduğumuz konulardan bir tanesi de Tekstil ve moda. Tasarımcılarımız da yaptığı işlerle oldukça iddialılar. Geleneksel olarak gerçekleştirilen bu etkinliğe destek olmaktan çok mutluyuz.” dedi.

TASARIM DÜNYASINA YÖN VERECEK BİR ETKİNLİĞE İHTİYAÇ VARDI

Tomtom Design Management İcra Kurulu üyelerinden Hakan Kodal: “Bu projeye başlarken İstanbul neden bir Milano, bir Londra olmasın düşüncesiyle, tasarım dünyasına yön verecek bir etkinliğe ihtiyacı olduğunu düşündük. Bunları hayata geçirirken fuarlarla değil, direkt sokağa inerek, tasarımı sokağın dokusuyla ziyaretçisine sevdirecek bir etkinlik ile yapmayı hedefledik. Beyoğlu’na, İstanbul’a markalarla, genç tasarımcıları bir araya getirecek, tasarımı sanatla, müzikle, farklı alanlarla buluşturacak bir etkinlik kazandırdık.” dedi.

ETKİNLİK 22 EKİM’E KADAR DEVAM EDECEK

100 tasarımcı, 50 sanatçı, 50 konuşmacı, 5 mekân ile 26 atölye, söyleşi ve canlı performansların gerçekleşeceği etkinliğin ana sponsorluğunu Türkiye’nin Ödeme Sistemi Troy üstlendi. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markaları da Tasarım Tomtom Sokakta’ya özel projeleri ile dâhil oldu. Bu yıl “Kendini İzle” temasıyla düzenlenen etkinlik 22 Ekim’e kadar devam edecek.