Beyoğlu'nda yaşayan Giresunluları memleketlerinde ziyaret ettik

Beyoğlu’nda ikamet eden Giresunluları memleketlerinde ziyaret eden Başkan Demircan, “Her yıl mutlaka vatandaşlarımızın yaşadığı vilayetlerden köylerine kadar gidip Sıla-i Rahim yapıyoruz. Onları orada ziyaret ediyoruz. Bu atmosfer onları çok mutlu ediyor.” dedi.

Beyoğlu'nda yaşayan Giresunluları memleketlerinde ziyaret ettik
Bu içerik 71 kez okundu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nda ikamet eden ve yaz aylarını memleketlerinde geçiren Giresunluları memleketlerinde ziyaret etti. Giresun’un Çamoluk, Alucra, Şebinkarahisar ilçeleriyle, Çakılkaya, Arda, Karabörk, Aktepe, Suyurdu, Topçam ve Çamlıyayla Köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Demircan’a Beyoğlu AK Parti İlçe Başkanı Harun Muş eşlik etti. Köylülerin evlerine misafir olarak vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Demircan’a yöresel yemekler de ikram edildi.

SİZİ EVLERİNDE AĞIRLAMIŞ KADAR MUTLU OLUYORLAR

Geziden duyduğu mutluğu dile getiren Başkan Demircan, "İstanbul Türkiye’nin özeti. İstanbul’un özeti de Beyoğlu. Her yıl mutlaka vatandaşlarımızın yaşadığı vilayetlerden köylerine kadar gidip Sıla-i Rahim yapıyoruz. Onları orada ziyaret ediyoruz. Bu atmosfer onları çok mutlu ediyor. Bu sene ayın sonunda Rize’den başladık ve Giresun’a geldik. Giresun’un merkezinden Ordu üzerinden İstanbul’umuza geri döneceğiz. Çok güzel ilgi oluyor. Çünkü insanlar muhabbeti, misafiri evde ağırladıklarında hissediyorlar, ama köylerine gittiğinizde evlerinde sizi ağırlamış kadar mutlu oluyorlar” dedi.

>ŞEBİNKARAHİSAR’DA DAVUL VE ZURNAYLA KARŞILANDI

Demircan, Şebinkarahisar’da halk tarafından davul-zurna eşliğinde karşılandı. Burada köylülerle çay içip sohbet etti. Ardından Başkan Demircan vatandaşlarla birlikte horon tepti.