Bir turizm beldesi olarak geleceğimizi turizmde arıyoruz

Turizm sektörünün geleceğine ilişkin önerilerin masaya yatırıldığı ‘3. Turizm Şurası’na katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Türkiye bugün 2 milyon yatağa sahip. Sadece Beyoğlu’nda 50 bin tane yatak var. Bir turizm beldesi olarak bizde geleceğimizi turizm de arıyoruz” dedi.

Bir turizm beldesi olarak geleceğimizi turizmde arıyoruz
Bu içerik 689 kez okundu.

Kültür ve Turizm Bakan’lığı tarafından düzenlenen, ‘3. Turizm Şurası’ sona erdi. 3 gün boyunca süren şurada turizm sektörünün geleceğine ilişkin kritik öneriler gündeme getirildi. Özel sektör temsilcileri, bürokratlar, yerel yönetimler ve akademisyenlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen 3. Turizm Şurası'nda konuşmacı olarak yer alan Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan’a berat belgesini Kültür ve Turizm Bakan Numan Kurtulmuş takdim etti.

ZAMANA GÖRE YENİ STRATEJİLER YENİ HEDEFLER TAYİN ETMEK GEREKİYOR

Türkiye’nin son 35 yılda inanılmaz mesafeler aldığını belirten Başkan Demircan, “1980 yıllarında 55 yatağı olan Türkiye bugün 2 milyon yatağa sahip. Sadece Beyoğlu’nda 50 bin tane yatak var. Zamana göre yeni stratejiler yeni hedefler tayin etmek gerekiyor. Yeni hedeflerimize nasıl ‘daha dinamik daha hızlı ulaşırız’ hedeflerimizden biri bu. Sayın Cumhurbaşkanımız şuranın başlangıcında bu hedefleri ortaya koydu. Turizm sektörünün bütün paydaşları ile 3 gün boyunca burada toplandık. Benim sevindiğim bir konu var, turizm ekonomisinin gelişmesinde sosyal hayatın ve kültürel hayatın olgunlaştırılmasında ve bu mekansal planlamaların yapılmasında hemen hemen herkesin aynı çerçevede olayı ele aldığını ve sorunlar üzerinde netleştiklerini gördük.” dedi.

TURİZM BİZİM EN ÖNEMLİ EKONOMİMİZ VE DEĞERİMİZ

Başkan Demircan, “Sonuçta turizm bizim en önemli ekonomimiz ve değerimiz. Çünkü turizm sektörü, kazanılan paraların büyük bir bölümünün sahadaki üreticiye ve vatandaşa doğrudan ekonomi yarattığı için çok önemli bir sektör. Bu konuda hükümetimizin işi sıkı tutmuş olması sahaya inmiş olması gelecek açısından umut verici. Ben bu anlamda başta Sayın Cumhurbaşkanı’mıza ve Kültür Turizm Bakan’ımıza çok teşekkür ediyorum. Bir turizm beldesi olarak bizde geleceğimizi turizm de arıyoruz.” şeklinde konuştu.