Bu dünya ancak iyilerle ayakta durabilir

Hasköy Sahil’ de düzenlenen iftar programında vatandaşlarla bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu sene Beyoğlu’nda 120 bin kişiye iftar verdik. İftar sofralarımızın tek teması var, o da birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz ve bölüşmemizdir. Bu dünya ancak ve ancak iyilerle ayakta durabilir.” dedi.

Bu dünya ancak iyilerle ayakta durabilir
Bu içerik 325 kez okundu.

Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ardeşenliler Kültür Ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen iftar programında binlerce vatandaş aynı sofralar etrafında buluştu. Hasköy Sahil’ de gerçekleştirilen iftarda hep birlikte oruçları açan vatandaşlar, iftarın ardından kemençe eşliğinde halay çektiler. Renkli görüntülere sahne olan geceye Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Eski Beyoğlu Belediye Başkanı Nusret Bayraktar, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ve Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi’nin yanı sıra çok sayıda muhtar katıldı.

HALİL İBRAHİM SOFRASININ EN ÖNEMLİ UNSURU MİSAFİRİDİR

İnsanların iftar sofralarında ihtiyaç duyduğu dostluğu ve muhabbeti aradığını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Onun için birliğimizin ve beraberliğimizin yegane noktalarından birisi iftar ve sahur sofralarıdır, Halil İbrahim sofralarıdır. Halil İbrahim Sofrasının en önemli unsuru misafiridir. Eğer misafir yoksa sofra olmazmış, misafir ararmış. Misafir bulamazsa da oruç tutarmış. Halil İbrahim Sofrasının özelliği bu. Bu sene Beyoğlu’nda 120 bin kişiye iftar verdik. İftar sofralarımızın tek teması var, o da birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz ve bölüşmemizdir. Bu dünya ancak ve ancak iyilerle ayakta durabilir.” dedi.