Çocuklarda Doğru Davranış Kazandırma konulu seminere katıldık

Beyoğlu Belediyesi tarafından Piripaşa Semt Konağında düzenlenen “Çocuklarda Doğru Davranış Kazandırma” konulu seminere katılan Başkan Demircan, “Sağlıklı bir aile için, sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için doğru iletişimi yöntemlerini kullanmamız gerekiyor. Bu kapsamda vatandaşlarımız için eğitici kurslar ve seminerler düzenliyoruz. Hedefimiz bu tip programları daha da sıklaştırmak.” dedi.

Çocuklarda Doğru Davranış Kazandırma konulu seminere katıldık
Bu içerik 144 kez okundu.

Beyoğlu’nda vatandaşların kendini daha iyi tanımasına ve duygularını doğru yönlendirmesine yardımcı olmak amacıyla Psikolojik Seminerler düzenliyor. Beyoğlu Belediyesi tarafından Semt Konaklarında gerçekleştirilen seminerler vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Altıncısı Uzman Psikolog Derya Yalçınkaya tarafından Piripaşa Semt Konağında verilen “Çocuklarda Doğru Davranış Kazandırma” konulu seminerde, vatandaşlara çocuklarla doğru iletişim kurmanın yöntemleri anlatıldı. Seminere Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katıldı.

BUNLARIN HER BİRİ ASLINDA BİR TERAPİ

İnsanların günlük yaşadığı problemler karşısında psikolojik desteğe ihtiyaç duyabildiğini belirten Başkan Demircan, “Bu gayet doğal bir şey. Önemli olan insanların içerisinde bulunduğu durumu doğru yönetebilmesidir. Dolaysıyla doktorlarımız bunun için var. Ben bunun da bir ihtiyaç olduğunu çok görüyor ve hissediyorum. Önce aile hekimleri, sonra sağlıklı beslenme, şimdi de psikolojik destek merkezleri. Bunların her biri aslında bir terapi, her biri özel ve hepimizin ihtiyaç duyduğu genel şeyler.” dedi.

HEDEFİMİZ BU TİP EĞİTİCİ PROGRAMLARI DAHA DA SIKLAŞTIRMAK

Başkan Demircan, “Sağlıklı bir aile için, sağlıklı bir çocuk yetiştirmek için doğru iletişimi kumamız gerekiyor. Onun için de eğitime ihtiyacımız var. Çünkü insan insanla beraber ve insan insanın kurdu değil, insan tek başına bir varlık değil. İnsan ailesiyle ve çevresiyle beraber yaşamını sürdürmek zorunda. Eğitim illa okulda olmuyor. Beyoğlu Belediyesi olarak Semt Konaklarımızda vatandaşlarımız için birçok eğitici kurslar ve seminerler düzenliyoruz. Şimdi de Psikolojik seminerler düzenlemeye başladık. Hedefimiz bu tip eğitici programları daha da sıklaştırmak.” şeklinde konuştu.