Dijital Çağın Kamu Kurumları Üzerindeki Etkisini Anlattık

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi kapsamında düzenlenen "Akıllı Şehirlerde Bilgi, İletişim ve Altyapı" paneline konuşmacı olarak katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,” dünyada teknoloji bu kadar hızlı bir şekilde ilerliyorken devletin kamu kurumları da mutlaka kendi iş ve işlemlerini sanal dünyada işler hale getirmeli, insanların hayatını kolaylaştırmalıdır.”dedi.

Dijital Çağın Kamu Kurumları Üzerindeki Etkisini Anlattık
Bu içerik 199 kez okundu.

EurAsia Strategies tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen World Intelligent Cities Summit (Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi) Sheraton Ankara Otel’de gerçekleştirildi. Yerel ve uluslararası kamu kurumları ve iş dünyasının önde gelen birliklerinin katılımları ile düzenlenen zirvede; Geleceğin akıllı teknolojileri, ulaşım sistemleri, enerji altyapıları, sağlık ve güvenlik sistemleri ile kentsel dönüşüm gibi birçok konu masaya yatırıldı. Zirve kapsamında düzenlenen "Akıllı Şehirlerde Bilgi, İletişim ve Altyapı" özel paneline konuşmacı olarak katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, dijital çağın kamu kurumları üzerindeki etkisini katılımcılarla paylaştı.

TEKNOLOJİ HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRIYOR

Başkan Demircan, devletlerin dijital çağa ayak uyduracak akıllı sistemlerini kurmaları gerektiğini belirterek, “Devletlerin kendi akıllı sistemlerini kendilerinin kurması gerekiyor. Şimdi teknoloji hayatımızı kolaylaştırıyor. Biz de hayatı kolaylaştırmak için zaten bunun içerisinde olmalıyız. Çünkü Sanayi Devrimi ülkeleri nasıl etkilediyse dijital çağ da o şekilde etkiliyor. Dolayısıyla dünyada teknoloji bu kadar hızlı bir şekilde ilerliyorken devletin kamu kurumları da mutlaka ve mutlaka kendi iş ve işlemlerini sanal dünyada işlev hale getirmeli, insanların hayatını kolaylaştırmalıdır. Çünkü dijital çağ tüm gerçekliğiyle ortadadır.” dedi.