Doğa Kampı’nda Öğrencilerle Buluştuk

Öğrencelerin yaz tatilini verimli geçirmelerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen Doğa Kampı’nın 4. Etap açılış programına katılan Başkan Demircan, “Bizim de Kefken’de 15 yıl evvel kurduğumuz Yaz Kampımız var. Bugüne kadar 85 bin gencimizi ağırladık. Dolayısıyla önemli olan bu kampta bu ortamı teneffüs etmek.” dedi.

Doğa Kampı’nda Öğrencilerle Buluştuk
Bu içerik 139 kez okundu.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İstanbul İl Temsilciliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde öğrencilere yönelik düzenlenen Doğa Kampı devam ediyor. Edirne’nin Keşan ilçesinde doğa ile iç içe yer alan kampın 4. Etap açılış programına Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun muş da katıldı. Öğrencilerle bir araya gelerek sohbet eden Başkan Demircan daha sonra kampı gezerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

BU ÜLKENİN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ

Doğa kamplarının öğrencilerin kendini geliştirmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Demircan, “Bu işi organize eden arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Bizim de Beyoğlu Belediyesi olarak Kefken’de 15 yıl evvel kurduğumuz Yaz Kampımız var. Bugüne kadar 85 bin gencimizi ağırladık. Dolayısıyla önemli olan bu kampta bu ortamı teneffüs etmek. Ben bu kamp ortamlarının duygu dünyasını çok iyi biliyorum. İnsan burada normal hayatından biraz uzaklaşıyor ve hayaller kurmaya başlıyor. Bu hayaller bir geliyor gerçek oluyor. Elbette bu işin düşüncesi liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan geliyor. Burada sizlerden kendinize ilişkin, geleceğinize ilişkin hayaller kurmanızı bekliyor. Çünkü bu ülkenin geleceği sizlersiniz.” dedi.

TATİL, EĞİTİM VE EĞLENCE BİR ARADA

Gençlerin gelişimlerine sosyal, kültürel ve eğitsel alanlarda katkıda bulunmayı amaçlayan programların yer aldığı kamp, her hafta binlerce farklı öğrenci gruplarını ağırlıyor. Toplamda sekiz hafta sürecek olan kamp 17 Ağustosta sona erecek.