Enflasyonla Mücadele Milli Bir Vazifedir

Beyoğlu’nda, enflasyonla mücadele kapsamında başlatılan indirim kampanyasının startını veren Başkan Demircan, “Beyoğlu Türkiye için önemli bir yer. Bütün algılar buradan başlar. Beyoğlu'nun esnafı, tüccarı, simitçisi, kestanecisi, mağazası 200'e yakın esnafımız bu işin farkında ve üzerine düşen görevi yapmak için bir araya geldik.” dedi.

Enflasyonla Mücadele Milli Bir Vazifedir
Bu içerik 58 kez okundu.

Türkiye’nin enflasyonla mücadelesinin başarıya ulaşması için hükümet tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na bir destek de Beyoğlu’ndan geldi. Beyoğlu Belediyesi öncülüğünde Beyoğlu Güzelleştirme Derneği, Oda Başkanları ve Birleşmiş Markalar Derneği’nin katkılarıyla ‘Enflasyonla Mücadeleye Destek Kampanyası’ başlatıldı.  İstiklal Caddesinde bulunan 200’e yakın Mağaza, Marka ve Restoranın yanı sıra, kestane ve simitçilerin de en az % 10 indirim uygulayarak destek verdiği kampanya İstiklal Caddesi İmam Adnan Sokakta düzenlenen etkinlikle başladı. Etkinliğe; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Nizam Hışım ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda esnaf katıldı.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAK BİR VATAN EVLADI OLARAK HEPİMİZİN VAZİFESİDİR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, dolarda dalgalanmaların olduğunu ve bunun da kontrol altına alındığını belirterek, “Fiyatlardaki dalgalanmadan dolayı her şeye oranlı orantısız zamlar yapıldı. Hükümetimiz gerekli tedbirleri aldı. Doların ateşi düştü ve giderek kontrol altına alınmaya devam ediyor. Enflasyonla Topyekun Mücadele yaparken belediyeler olarak bizlere, esnaf odalarımıza, ticaret erbabımızın üzerine düşen var. Farkındalık yaratıp üzerimize düşeni yapmak bir vatan evladı olarak hepimizin vazifesi.” dedi.

BEYOĞLU ESNAFI KARINCA KARARINCA İNDİRİMDE 'BENDE VARIM' DEMEYE HAZIR

Başkan Demircan “Beyoğlu Türkiye için önemli bir yer. Bütün algılar buradan başlar. Beyoğlu'nun esnafı, tüccarı, simitçisi, kestanecisi, mağazası 200'e yakın esnafımız bu işin farkında ve üzerine düşen görevi yapmak için bir araya geldik. Bugün değişik kategorilerde yüzde 10'dan başlayarak indirim yapan mağazalarımla bir aradayız. Hedefimiz ve mesajımız belli. Hepimiz aynı gemi vatan gemisindeyiz. Beyoğlu'ndaki bütün esnaflar karınca kararınca indirimde 'bende varım' demeye hazır. Bunun için buradayız. Biz bu dalgalanmalarda çok iyi neticelerle çıkacağız. Bu duyarlılıkta üstümüze düşen ne varsa yapmanın milli bir vazife olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

ESNAFLARIMIZLA BİRLİKTE ÜÇ AY DİŞİMİZİ SIKACAĞIZ

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz da “Ülkemiz çok büyüdü. Biz silah yaparsak, uçak gemisi yaparsak, yeni havaalanları yaparsak onlara satacak bir şey kalmıyor. Onun için ülkemiz üzerinde oyunlar oynamaya çalışıyorlar. Ama şuna inanıyorum ki, bu zor günde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz. Esnaflarımızla birlikte üç ay dişimizi sıkacağız. Çünkü bu enflasyon denen canavarın üstesinden birlik beraberlikle geleceğiz.” şeklinde konuştu.

DAHA PARLAK GÜNLERİN BİZİ BEKLEDİĞİNİ ŞİMDİDEN GÖRÜYORUZ

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel ise, “Buradaki bütün esnafın ve markaların omuz omuza duruşundan çok mutlu olduk. İnşallah Ekim, Kasım ve Aralık ayı itibariyle de enflasyonda çok önemli düşüşler sağlanarak yılı çok olumlu bir şekilde kapatacağız. Ocak ayından itibaren de 2019’da yeni önlemlerle, yeni kampanyalarla daha parlak günlerin bizi beklediğini şimdiden görüyoruz diyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yıl sonuna kadar devam edecek kampanya için cadde üzerinde bulunan dükkanlara, ''Enflasyonla Topyekun Mücadele'' ve ''en az %10 indirim'' stickerı yapıştırıldı.