Erzincan' da iş adamları ve STK temsilcileri ile buluştuk

Erzincan’da iş adamları ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Erzincan’ın Anadolu coğrafyasını, İstanbul Beyoğlu’nu anımsatan bir tarafı var. Burada da farklı kültürler bir arada yaşıyor. Burada olmaktan son derece gururluyum.”dedi.

Erzincan' da iş adamları ve STK temsilcileri ile buluştuk
Bu içerik 395 kez okundu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Erzincan’ı ziyaret ederek, iş adamları ve STK temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. İş adamları ve STK temsilcileriyle bir süre istişarede bulunan Başkan Demircan, Türkiye’nin ekonomik açıdan her geçen gün daha da güçlendiğini söyledi. Erzincan MÜSİAD’ın ev sahipliğinde Kulem Cafe’de gerçekleştirilen programa, Başkan Demrcan’ın yanı sıra Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Av. Harun Muş ve Erzincan MÜSİAD Başkanı Murat Yurt katıldı.

BEYOĞLU’NDA BİRLİKTE YAŞAMIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Programda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul’un Türkiye’nin özeti olduğunu belirterek, “İstanbul’un özeti de Beyoğlu. Anadolu’nun bütün güzel coğrafyalarında Erzincan dan da olduğu gibi bütün her yerden insanın yaşadığı bir yer Beyoğlu. Beyoğlu’nda Erzincanlı kardeşlerimiz yoğun bir şekilde yaşamakta. Beyoğlu’nda birlikte yaşamımızı sürdürüyoruz. Ben Erzincanlı olup Beyoğlu’nda yaşayan kardeşlerime köylerinde ilçelerinde şehir merkezinde ziyaret etmeyi uzun bir zamandır çok arzu ediyordum. Bu sefer nasip oldu.” Dedi.

ERZİNCAN DUYGUNUN VE DÜŞÜNCENİN HÂKİM OLDUĞU ÖZEL BİR KENT

Başkan Demircan, “Bugün can kardeşlerimizle, Erzincanlı kardeşlerimizle bir aradayız. Heyecanlıyım. Erzincan’ın Anadolu coğrafyasını, İstanbul Beyoğlu’nu anımsatan bir tarafı var. Burada da farklı kültürler bir arada yaşıyor. Alevi’si, Sünni’si bütün etnik ve kökenli ne olursa olsun huzur içerisinde barış içerisinde yaşamayı başarmış ve bununda liderliğini yapmış, kültürün sanatın duygunun düşüncenin hâkim olduğu özel bir kent. Burada olmaktan son derece gururluyum. Bu duygularla bütün Erzincanlı kardeşlerimi sevgilerimi saygılarımı hürmetlerimi iletiyorum.” şeklinde konuştu.

BU GEZİ ERZİNCAN İÇİN FAYDALI OLACAK

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise; “MÜSİAD’ın yıl içerisinde yaptığı iyi işlerden birisi. Bize işadamlarının ve sivil toplumun itici gücü olduğu gerçeğini de yeniden hatırlattı. Yapılacak gezinin ilimizin tanıtımına, ticaretine ve tarımına faydalı olacağını temenni ediyorum. ”ifadelerini kullandı. Erzincan MÜSİAD Başkanı Murat Yurt da, İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı Erzincan da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ı da makamında ziyaret eden Başkan Demircan, Erzincan da ki dört günlük ziyaretinde; Refahiye, İliç, Kemaliye ve Kemah ilçelerine bağlı 30 köyü ziyaret edecek.