İstanbul'un kurtuluşunun 94'üncü yılını kutladık

İstanbul'un kurtuluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi.

İstanbul'un kurtuluşunun 94'üncü yılını kutladık
Bu içerik 221 kez okundu.

Törene, Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, belediye yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Anıtı'na Mevlüt Uysal tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Uysal, daha sonra anı defterini imzaladıktan sonra yaptığı konuşmada, İstanbul'un kurtuluşunun 94'üncü yılının kutlandığını belirterek, şunlar kaydetti: ''Anlamlı günde hürriyetin, istiklalin, birlik ve beraberliğin önemini milletçe benliğimizde hissediyoruz. Düşmanı vatanımızdan kovan şanlı ordumuzun başarısı sadece  Türk milleti adına değil, yeryüzünün mazlumları adına da kazanılmış bir zaferdir. Bu zaferi aziz Atatürk'ün çağdaş medeniyetlerin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda taçlandırmak için aynı kararlılık ve azimle çalışıyoruz. Başta  Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kurtuluş savaşımızın tüm kahramanlarını bir kere daha hayırlı, rahmetle anıyor aziz hatıralarını yad ediyoruz.''