Rize' de hemşerilerimizle buluştuk

Rize’nin Sütlüce Köyü’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sütlüce (Aron) Festivaline katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bugün büyüğüyle küçüğüyle, gençlisiyle yaşlısıyla burada, bu festivalde bir araya gelmek çok önemli ve kıymetli.” dedi.

Rize' de hemşerilerimizle buluştuk
Bu içerik 444 kez okundu.

Sütlüce Köyü Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sütlüce (Aron) Festivali bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Rize’nin Sütlüce Köyü´nde gerçekleştirilecek festivale; Rize Valisi Erdoğan Bektaş, İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş’un yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. 

DEMİRCAN HEMŞERİLERİYLE HASRET GİDERDİ
Yöresel lezzetlerin yanı sıra bir birinden güzel etkinliklerin yer aldığı festivalde binlerce vatandaş her yıl olduğu gibi bu yıl da unutulmaz bir gün geçirdi. Hep birlikte yöresel türküler eşliğinde horon oynayan vatandaşlar doyasıya eğlendi. Festivale katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, hemşehrileri ve köylüleri ile bir araya gelerek uzun uzun sohbet edip hasret giderdi.

BU MİLLET KÖTÜ GÜNDE DE BİR ARAYA GELMEYİ ÇOK İYİ BİLİYOR
Festivalde hemşerilerine seslenen Başkan Demircan, “Her insan topluluğu eğer kendi arasındaki muhabbeti geliştiriyorsa, bir araya toplanabiliyorsa o gün iyi gündür. Ama bu millet kötü günde de bir araya gelerek devletinin ve milletinin yanında olmayı çok iyi biliyor. Bugün büyüğüyle küçüğüyle, gençlisiyle yaşlısıyla burada, bu festivalde bir araya gelmek çok önemli ve kıymetli.” dedi.