Şebinkarahisar Belediye Başkanı Yılancı’dan Belediyemize İade-İ Ziyaret

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, geçtiğimiz günlerde kendisini makamında ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a iade-i ziyarette bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede, iki kardeş belediye arasındaki işbirliğinin artırılması konulunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Yılancı’dan Belediyemize İade-İ Ziyaret
Bu içerik 96 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Giresun’un Çamoluk, Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerini gezen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Giresun’un Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı’yı makamında ziyaret etmiş, ardından da Karacaören Köyü’nde vatandaşlarla kahvaltı yapmıştı. Başkan Şahin, Şebinkarahisar Karacaören Köyü Dernek Başkanı Bayram Karaman ile birlikte Beyoğlu Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Demircan’a iade-i ziyarette bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette iki kardeş belediye arasındaki işbirliğinin artırılması konulunda fikir alışverişinde bulunuldu. Yaklaşık bir saat süren ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

2015 YILINDA ‘KARDEŞ ŞEHİR VE İŞBİRLİĞİ’ ANLAŞMASI İMZALANMIŞTI

Beyoğlu Belediyesi, Osmanlı devletine sancaklık, Türkiye Cumhuriyetine il olarak hizmet etmiş, tarih ve medeniyet şehri Şebinkarahisar Belediyesi ile 2015 yılında kardeş şehir ve işbirliği anlaşması imzalamıştı. Beyoğlu Belediyesi’nin tarihi başkanlık binasında Beyoğlu ve Şebinkarahisar Belediye başkanları tarafından imzalanan anlaşma ile iki ilçe arasındaki ekonomik ve kültürel alanda yapılacak iş birliği resmiyet kazanmıştı.