Türk Milleti farklılıklarıyla birlikte yaşamayı seçti

Beyoğlu İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz şehitlerini anmak için düzenlenen programa katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bir testten geçtik ve Türk milleti burada bütün farklılıklarıyla birlikte yaşamayı istediğini herkese gösterdi.” dedi.

Türk Milleti farklılıklarıyla birlikte yaşamayı seçti
Bu içerik 355 kez okundu.

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz şehitlerini anmak için özel program düzenledi. Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen programa; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’nın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Öğrencilerin 15 Temmuzla ilgili şiirler seslendirerek tiyatro oyunları sahnelediği program, şehitlerimiz için yapılan dua ile son buldu.

CUMHURBAŞKANIMIZ GÜÇLÜ DEVLETİN SEMBOLÜ OLMUŞTUR

Programda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan,“Millet eğer bedense ruhu da devletidir. Recep Tayip Erdoğan toplumun %52’sinin oyunu almış ama toplumun %100’ünün itimadını kazanmış, birliğin ve güçlü devletin sembolü olmuştur. Dünyanın köprüsü denilecek bir ülkeden bahsedecekseniz orası Anadolu coğrafyasıdır. Doğudan gelenlerin batıya, batıdan gelenlerin doğuya rahatlıkla gidebileceği yerdir. Dünyanın bütün milletlerinin sahip olmak istedikleri kentte İstanbul’dur. Bu günde enerji koridorları, hava transferleri, dünyanın doğusu ve batısını bir arada tutacak köprü ülke Türkiye’dir.” dedi.

BİR TESTTEN GEÇTİK

Başkan Demircan, “Sembolik atışları yaparak TBMM’yi, Cumhurbaşkanlığı külliyesini bombaladılar. Birliğimizin en önemli teminatı olan seçilmiş cumhurbaşkanını öldürmeyi hedefleyerek, topluma bunu canlı yayında ‘bak güvendiğiniz dağlara karlar yağdı’ demeye çalıştılar. Çünkü neden devlet dediğimiz soyut kavramın kendini hissettirdiği en önemli alan güvenlik ve adalettir. Onu hedef almak ‘seni tanımıyorum’ demektir. Mahkemeyi, polisi tanımıyorum derken seni tanımıyorum demektir. Birlikte yaşamaya inanmıyorum demektir. Bir testten geçtik ve Türk milleti burada bütün farklılıklarıyla birlikte yaşamayı istediğini herkese gösterdi.” ifadelerini kullandı.