Türk Sineması, Yeşilçam biraz da Münir Özkul demekti

Hayatını kaybeden Türk sinemasının usta oyuncusu Münir Özkul’un evine taziye ziyaretinde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Türk sineması, Yeşilçam biraz da Münir Özkul demekti. Bugün Hakk'ın rahmetine kavuştu. Mekanı cennet olsun.”dedi.

Türk Sineması, Yeşilçam biraz da  Münir Özkul demekti
Bu içerik 222 kez okundu.

Türk sinemasına adını altın harflerle yazdıran ünlü sanatçı Münir Özkul, 93 yaşında hayatını kaybetti. Özkul'un ölüm haberini alan yakınları ve sevenleri usta sanatçının Cihangir'deki evine akın etti. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da usta oyuncunun evine taziye ziyaretinde bulunarak, usta sanatçı Münir Özkul'un kızı Güner Özkul’a başsağlığı diledi.

MEKANI CENNET OLSUN

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ünlü sanatçıya rahmet dileyerek, "Türk sineması, Yeşilçam biraz da Münir Özkul demekti. Son 6 yılı hastalığıyla mücadeleyle geçti. Bugün Hakk'ın rahmetine kavuştu. Mekanı cennet olsun. Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde oğlu Kanada'dan gelecek. Pazar günü inşallah defin işlemlerini gerçekleştireceğiz. Elbette sevenleriyle bir tiyatroda son yolculuğuna uğurlamak üzere tören planlanıyor. Pazar günü Teşvikiye'den cenaze namazını eda ettikten sonra kendisini ebedi istirahatgahına uğurlayacağız" dedi.

HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Usta sanatçı Münir Özkul'un kızı Güner Özkul ise gözleri dolarak, "Biliyorsunuz uzun bir süreçti. Defalarca asılsız haberlerle aslında bugüne biraz hazırlanmış olduk. Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan tedavi sürecinde sağ olsun bizi yalnız bırakmadı. Her aşamasında yardımcı olduğu için çok teşekkür ederiz. Hepimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.